Filo Kiralama

FUMES OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, kurumsal alandaki rekabetçi fiyatları, yaygın ofis ağı ve yüksek hizmet standartlarıyla şirketinizin araç kiralama ihtiyaçlarını karşılamada size en uygun kurumsal ve uzun dönem çözümleri sunacaktır.

Araç kiralama konusunda daha verimli ve uygun maliyetli çözümlere ihtiyaç duyanlar için uzun dönem araç kiralama ve filo araç kiralama seçenekleri ön plana çıkar. Uzun süreli araç kiralama hizmetlerinde farklı segment türlerinde, farklı modellerde tercih yaparak geniş yelpaze üzerinden filo oluşturmak mümkün. Hem işlevsellik ve güvenlik hem de maliyet açısından avantajlar getiren uzun vadeli araç kiralama işlemi, özellikle profesyonel kuruluşların sahipleri ile yöneticilerinin hayatını kolaylaştırır ve çağdaş bir filo yönetimi olanağı sunar. FUMES OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ  sunduğu uzun dönem araç kiralama hizmetinde araç sayısı, kiralayan tarafın isteklerine göre şekillendirilebilir. Uzun dönem araç kiralamak isteyen kişi veya kuruluşlar, binek araç ve ticari araç modelleri arasından dilediği araçları tercih etme olanağına sahip olur. Deneyimli ve uzman ekibi ile her zaman yanınızda olan FUMES OTOMOTİV TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ, araç kiralama sektöründe 100’e yakın ülkede hizmet sunar. Bunun yanı sıra hizmet verdiği farklı ülke ve şehirlerde yaklaşık 10 bin ofise sahip olması ile araç kiralama sektöründe dünyanın en büyük markası olarak ön plana çıkar. Siz de araç kiralama sektöründe güvenilir ve uzman bir çözüm ortağı ile çalışarak uzun süreli araç kiralama hizmetleri almak hakkında nitelikli bilgiye sahip olmak istiyorsanız gelin,sunduğu ayrıcalıklara bir göz atın.

Uzun Dönem Araç Kiralama Nedir?

Günümüzde son derece popüler hizmetlerden biri olan araç kiralama, özellikle tatil ve iş seyahatleri başta olmak üzere pek çok farklı amaca hizmet eder. Araç kiralayan kişiler veya kuruluşlar, ulaşım ihtiyaçlarını gidermekle birlikte istedikleri model ve hizmet çerçevesinde hizmet alma olanağına sahip olurlar. Uzun dönem araç kiralama hizmetleri ise hem bireylere hem de kuruluşlara ekstra avantajlar sağlayan ve araç kiralama hizmetini 12 aya kadar belli periyotlarla belirleyerek gerçekleştiren sürecin adıdır. Araç satın almak istemeyen ve böylelikle araç sahibi olmanın getirdiği ekstra maliyet ve sorumluluklarla uğraşmak zorunda kalmayan kişiler için günlük ve haftalık araç kiralama hizmetlerinin yanı sıra ön plana çıkan kiralık uzun dönem araç hizmetleri, Enterprise güvencesi ile 6 aydan başlayan ve müşterilerin tercihlerine göre şekillendirilebilen periyotlar çerçevesinde sunulur. Uzun dönem araç kiralama kampanyaları, özellikle daha çok filo oluşturmak isteyen şirketlere hitap eder. Zira birçok şirket, maliyetlerini düşürüp kâr marjını yükseltmek için onlarca aracın finansal ve yasal prosedürlerini karşılama işlemini güvenilir bir çözüm ortağına devretmek ister. Bu noktada devreye giren uzun dönem araç kiralama hizmetleri, kurumsal firmaların mali ve operasyonel yükünü hafifleterek yöneticilerin şirketle ilgili daha temel konulara odaklanmasına yardımcı olur.

Uzun Dönem Araç Kiralama Avantajları Nelerdir?

Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanmanın hem bireyler hem de kurumlar açısından çok büyük faydaları vardır. Bu anlamda etkili, verimli, çağdaş ve düşük maliyetli bir çözüm niteliği taşıyan uzun dönem araç kiralama, nitelikli ve deneyimli çözüm ortakları ile çalışarak sürdürüldüğünde ortaya çıkan avantajlar arasında ön plana çıkanlar şunlardır:

  • Kişiler ya da kurumlar aracı/araçları satın almadıkları için bu araçların yıllık muayene ve emisyon ölçümü gibi rutin sorumlulukların maliyetlerinden tasarruf etme imkanına sahip olurlar.
  • Uzun süreli araç kiralama hizmetinden yararlananlar, araç sahiplerinin düzenli ödediği Motorlu Taşıtlar Vergisi’ni ödemezler.
  • Uzun süreli araç kiralayan kişi ya da kuruluşlar, araç sahiplerinin düzenli bir şekilde ödemek zorunda olduğu trafik sigortası masrafından tasarruf ederler. Aynı zamanda araç kiralayanların kasko masraflarından da tasarruf edeceğini belirtmekte yarar var.
  • Tüm Türkiye genelinde FUMES  ile anlaşmalı servislerde ücretsiz periyodik bakım hizmeti verilmektedir.
  • Uzun dönem araç kiralama işlemi, bir araca sahip olmanın gerektirdiği prosedürler ile uğraşmanızı gerektirmez. Yalnızca kiralama ücretini ödeyerek alım ve satım gibi zaman alıcı işlemlerle meşgul olmazsınız.
  • Uzun dönem araç kiralama hizmeti için ödediğiniz bedeli yasal olarak gider gösterme olanağına sahipsiniz. Bu anlamda kurumlar vergisi matrahından indirim elde edebilirsiniz.
  • Taşıt kredisi gibi uzun vadede faiziyle birlikte yük olacak masraflardan kaçınılmasına yardımcı olur.
  • Kullanıcının istediği modeli, istediği süre boyunca kullanmasını sağlar ve kira süresi dolduktan sonra zahmetsiz bir biçimde farklı araç seçebilme olanağı tanır.

Uzun Süreli Araç Kiralama Fiyatları

Uzun süreli araç kiralama işleminin maliyeti ve fiyatları pek çok faktöre göre değişiklik gösterebilir. Bunlar arasında ön plana çıkan detaylar ise aracın modeli başta olmak üzere kiralanacak araç sayısı ve kiralanan araçların hangi süre zarfında kiralanacağı gibi detaylardır. Genel olarak daha çok sayıda ve daha uzun süreli araçların uzun dönemli araç kiralama fiyatları, araç başına maliyet olarak düşünüldüğünde daha hesaplı olur. Bununla birlikte daha lüks veya daha büyük araçların maliyetleri daha farklı olduğu için bu modellerde araç kiralama fiyatı da doğru orantılı olarak değişir. Uzun süreli araç kiralama fiyatları, her koşulda bir araç sahibi olmaya nazaran daha uygun maliyetlerle sağlanan bir olanak olarak ön plana çıkar.

Uzun Süreli Araç Kiralama için Güçlü Bir Çözüm Ortağının Önemi

Uzun süreli araç kiralama hizmetlerinde deneyimli ve güvenilir çözüm ortakları ile çalışmakta yarar vardır. Bunun nedeni, araç kiralama hizmetinde birçok sorumluluğun kullanıcıdan alınıp firmaya devredilmesidir. Filo olarak kiraladığınız araçların güvenliği, bakımı ve rutin sorumluluklarının tamamı araç kiralama hizmeti sunan şirket tarafından yerine getirilir. Araç kiralama sektörünün öncü markalarından Enterprise, kurumsal alandaki rekabetçi fiyatları, yaygın ofis ağı ve gelişmiş hizmetleri ile şirketinizin ihtiyaçlarını karşılamak için en iyi hizmeti sunar. Siz de Enterprise ile en uygun uzun dönem araç kiralama hizmetlerinden yararlanabilir, ayrıcalıklı hizmetin keyfini yaşayabilirsiniz.

Tüm soru ve önerileriniz için fumestrabzon@gmail.com adresinden bize ulaşabilir ya da  doldurarak en kısa zamanda size ulaşmamızı sağlayabilirsiniz.

 

Sıkça Sorulan Sorular

Uzun dönem araç kiralama nedir?

Uzun dönem araç kiralama, kişiler ve kuruluşlar için belli periyotlarla ve uzun vadeli araç kiralama hizmetine verilen isimdir. Daha çok şirketlere filo hizmeti sunmak adına ön plana çıkan uzun dönem araç kiralama hizmetinde araç sayısı, kiralama süresi gibi detaylar müşterilerin tercihlerine göre düzenlenir.

Uzun dönem araç kiralamada minimum ve maksimum kiralama süresi ne kadar?

Uzun dönem araç kiralamada minimum ve maksimum kiralama süreleri firmalara göre farklılık gösterebilir. Enterprise tarafından sunulan uzun süreli araç kiralama hizmetlerinin süresi en az 6 ay, en fazla ise 12 ay olacak şekilde belirlenmiştir. Araç sayısı ve belirlenen aralıklardaki kiralama periyodu ise kişilerin özel tercihine göre sağlanabilir.

Uzun dönem araç kiralamanın öne çıkan avantajları nelerdir?

Uzun dönem araç kiralama hizmetlerinde müşteriler zaman ve maliyet açısından tasarruf ederler. Bununla birlikte araçların rutin sorumlulukları olarak yerine getirilmesi gereken muayene, vergi, kasko sigortası ve zorunlu trafik sigortası gibi yükümlülükler de kullanıcılar tarafından değil kiralama hizmetini sunan firma tarafından üstlenilir.

Uzun dönem araç kiralamak mı yoksa satın almak mı daha mantıklı?

Uzun dönem araç kiralamak, araç satın almaya göre daha mantıklıdır. Çünkü uzun dönem araç kiralama işlemi, alım ve satım işlemine ziyade zaman ve maliyet bakımından daha tasarrufludur. Ayrıca uzun dönem araç kiralama işleminde her zaman son model araçları tercih edebilir ve tercihlerinizi kiralama süresi bittiğinde kolayca değiştirebilirsiniz.